Existence upírů... ano či ne?!

16. 05. 2009 | † 30. 09. 2015 | kód autora: 6f6
Není to ani tak jednodílovka jako spíš slohovka. No ona to doopravdy JE slohovka, odevzdávala sem ji tak před týdnem a mám na to za jedna xD
 
4.slohová práce
úvaha
Existence upírů

 
Na tohle téma se, stejně jako o existenci jiných nadpřirozených bytostí nebo o pravdivosti ufo, hodně diskutuje. Jedna racionálně smýšlející strana si myslí, že upíři neexistují. Jistě, kde by se v našich moderních časech vzali smyšlené bestie z minulého tisíciletí? Ale ta druhá strana si stojí za svým názorem: upíři existují! Jenže jak dokázat jedno z těchto tvrzení?
Díky svým schopnostem se stali upíři brzy velice častými předměty nočních můr. A kdo by se taky nebál bytostí, které dokázaly běhat obrovskou rychlostí, měly obrovskou sílu, mohly skákat z velikých výšek, aniž by si něco zlomily, a pohybovaly se tak tiše, že žádná jejich oběť neměla šanci a vy byste také těžko slyšeli, když by se vám jeden z nich v noci vkradl na parapet. Dokonalý lovec.
Za dávných časů se prý upíři plížili ztemnělou krajinou, vyhlíželi si oběti a těm pak nemilosrdně vysáli všechnu krev z těla. Nebylo to jejich potěšení; zabíjeli proto, aby přežili, asi jako lev nebo tygr. Jiné pověsti říkaly, že upíři měli vytříbený apetit - někteří lovili pouze mladé chlapce, jiní krásné panny - nebo že byli tito vládci noci zhýralí sadisti, že si lov lidí přímo užívali, že milovali chuť krve, kterou ani to nejlepší víno nenahradí. Ale pak se pověry o nich na pár desetiletí vytratily z povědomí lidí a upíři jako by zmizeli z povrchu zemského. Teď, s počátkem svobody vyznání a zájmů, se znovu rozmohly fámy o nadpřirozených vládcích noci. Zvláště u mladých se objevuje občas posedlost touto záhadou a tak se oblékají do tmavých plášťů a přidávají se k sektám. Má to vůbec smysl, v něco takhle pochybného věřit a zasvětit tomu celé mládí, ne-li rovnou celý život? Snad žádný rozumný člověk by neřekl ano. Ale najdou se i tací.
Nevyřešené, záhadné nebo brutální vraždy či zmizení někteří lidé dávají za vinu právě upírům, ale podle mě je to spíše ze strachu před tak ohyzdnými skutky příslušníka jejich vlastního druhu. Když vidíte temnou postavu na konci liduprázdné uličky pozdě v noci, co si pomyslíte? Vrah, lupič, zlý člověk. A u lidí s větší fantazií většinou první slovo, které mají na jazyku, je 'upír'. Existenci těchto krvelačných stvoření dokládají právě divná zmizení a vraždy a většinou ne příliš důvěryhodná svědectví. Tyhle důkazy se dají docela dobře se zdravým rozumem vysvětlit. Únava, zranění hlavy, křivé svědectví. Proti tomuto se dá říct v podstatě cokoliv. Ale ti lidé si prostě stojí za svým: upíry viděli a věří v jejich existenci.
Já se přikláním k názoru, že tito krvežíznivci existují, možná mezi námi, možná někde v ústraní, to už se můžu jenom domýšlet. Samozřejmě, já jako velká fanynka fantasy a veškerých knih a filmů s nadpřirozenem v ně věřím, stejně jako v osud. Avšak to je zase jiná velice obsáhlá kapitola k zamyšlení.
Myslete si o tom, co chcete. A všichni se můžeme jenom třást strachy a ptát se sami sebe, jestli nás dneska v noci nenavštíví krvelačný stín.

Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.